"Jaro, léto, podzim, zima, v naší školce je to prima."
  • Mateřská škola Mělčany, Okres Brno venkov, příspěvková organizace
  • Zřizovatel: Obec Mělčany, Právní forma: příspěvková organizace
  • Mělčany 82, 664 64, Dolní Kounice
    Fakturační údaje: IČ: 70981388 / DIČ: nejsme plátci DPH / Účet: 2800718837/2010, FIO banka
  • ms.melcany@melcany.cz
  • +420725111404
  • IDDS: 2djknq7
  • www.msmelcany.cz
Červenec 2024

ZÁJMOVÉ KROUŽKY

Kurz logopedické prevence – Lektorka: Mgr. Zuzana Milotová

Popis: Logopedická prevence podporuje přirozený rozvoj komunikace u dětí, podněcuje řečové schopnosti a dovednosti adekvátně jejich věku. Nadále pomáhá minimalizovat vznik poruch řeči. Cílem této prevence je rozvoj komunikace u dětí, v rámci kurzu budeme provádět dechová, fonační a artikulační cvičení. Kurz je kapacitně omezen, je určen pro děti od čtyř let věku a pro děti na základě doporučení logopedky, která za účelem depistáže navštěvuje naši mateřskou školu vždy začátkem každého školního roku. Kurz probíhá 1x týdně, délka lekce je 45 minut.

Keramický kroužek – Lektorka: Vlasta Zrzavá Liška

Popis: Děti se v kroužku seznamují s různými technikami a postupy při zpracování keramické hlíny, procvičují si jemnou motoriku. Naučí se, jak nabarvit výrobek glazurami nebo engobami. Práce s hlínou rozvíjí u dětí fantazii, citlivost a vnímavost k okolnímu světu. Během školního roku si vyzkouší různé základní techniky zpracování hlíny a přípravu na výpal. Pokud děti pracují pečlivě, dočkají se po sušení a výpalu svého originálního výrobku, který si odnesou domů. Kroužek je určen pro děti od čtyř let věku. V případě zájmu přesahujícího stanovenou kapacitu, budou do kroužku zařazeny děti podle věku od nejstarší po nejmladší. Kroužek probíhá 1x týdně, délka lekce je 60 minut.

Taneční kroužek – Lektor: Tomáš Oliva z TS Kometa

Popis: Děti se mohou naučit deset zábavných tanečků za pololetí. Kroužek je zaměřen na rozvoj rytmického cítění, koordinace, pružnosti a celkové kondice, to vše hravou formou. Dvakrát ročně proběhne vystoupení pro rodiče a příbuzné na besídkách školy. Kroužek je určen pro děti ve věku 3-6 let, probíhá vždy 1x týdně, délka lekce 45 minut.

Edukativně stimulační skupiny (ESS) pro předškoláky – Lektorky: Mgr. Zuzana Milotová a Ing. Martina Janíčková

Popis: ESS je program, ve kterém se snažíme o systematický rozvoj předškolních dětí, je tedy určen pouze pro předškolní děti. Hravou formou rozvíjíme schopnosti a dovednosti důležité pro zvládání budoucího čtení, psaní, počítání. „Skupinky“ pomáhají dětem zvykat si pracovat v kolektivu, soustředit se na činnost, učí se trpělivosti, zodpovědnému přístupu ke školním činnostem. V programu se postupuje od jednoduššího ke složitějšímu. Ve všech lekcích ESS se dotýkáme několika oblastí, které jsou důležité, aby se děti naučily bez problémů číst, psát a počítat. Jsou to:

• jemná motorika, grafomotorika
  • zrakové vnímání
  • prostorová orientace
  • základní matematické představy
  • řeč, myšlení
  • sluchové vnímání

Při lekcích ESS je s dítětem je vždy přítomen jeden z rodičů. Přítomnost rodiče ve výuce je velmi důležitá. Získá tak motivaci, rady a náměty pro práci s dítětem, vidí dítě při práci a má možnost srovnání s ostatními, naučí se s dítětem lépe komunikovat, spolupracovat, stává se pomocníkem svému dítěti a v neposlední řadě s ním tak stráví více společných chvil. ESS probíhají pravidelně 1x za 14 dní od konce ledna do konce května. Jsou rozděleny do 10 lekcí, přičemž každá lekce trvá asi 1 hodinu, tedy 60 minut.

Kurz plavání – Lektor/ky z Plavecké školy Cézavan v Nové Vsi

Popis: V rámci plavecké výuky nejde o to, aby se děti naučily plavat, ale o to, aby se v bazénu pohybovaly beze strachu, nebály se položit na vodu s pomocí desky, popřípadě se potopit nebo skočit do bazénu z jeho okraje. Děti se nicméně učí základní plavecké prvky a pohybové stereotypy využívané ve vodě. V bazénu je k dispozici řada pomůcek, které jsou v rámci předškolní výuky plavání hojně využívány, např. plovací desky, pěnové rukávky a pásy, míče, obruče a pěnové desky. Plavání probíhá zpravidla od jara do konce školního roku v rozsahu deseti lekcí a intervalech 1x týdně.

Bude doplněno později, děkujeme